Strona główna
O nas
Dojazd
Kontakt
Rezerwacje
Catering na spływy

Trasy
Transport kajaków
Imprezy firmowe
Baza noclegowa
Pola namiotowe
Dekalog kajakarza
Informacje o sprzęcie

Nasze albumy

Polityka prywatności
Przydatne adresy


Zimowe spływy kajakowe

Dla wielu z nas spływy kajakowe kojarzą się tylko i wyłącznie z porą letnią. Jak się okazuje jednak, tego rodzaju sport ekstremalny cieszy się równie sporym uznaniem także w okresie zimowym.

Zdaniem wielu zawodowych kajakarzy, zimowe spływy kajakowe są o wiele bardziej atrakcyjne, gdyż dostarczają znacznie większej adrenaliny. Spływ kajakowy po zamarzającej rzece to z całą pewnością niezwykłe wydarzenie, dostarczające ogromnej ilości wrażeń, a także niezapomnianych, zimowych krajobrazów.

spływy kajakowe Pojezierze Wałeckie

Zimowe spływy kajakowe są znacznie bardziej emocjonujące, ponieważ w okresie tym poziom wody jest wyższy, co powoduje zdecydowanie szybszy nurt rzeki - mamy wówczas ogromne pole do popisu. Trzeba oczywiście pamiętać o zachowaniu należytej ostrożności - należy zwracać szczególną uwagę na pojawiające się wokół przeszkody, czy zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy innymi kajakami - te zasady bezpieczeństwa dotyczą również innych pór roku.

Zimowe spływy kajakowe to prawdziwa gratka dla miłośników sportów ekstremalnych. Zaleca się, aby uczestnikami tego rodzaju spływów były jednak osoby doświadczone. Jeżeli mamy zamiar dopiero rozpocząć naszą przygodę z kajakiem, warto na samym początku wziąć udział w spływie letnim, bądź wiosennym.

Bez względu na to, w jakiej porze roku decydujemy się zorganizować spływ kajakowy, bardzo ważne jest, aby dokładnie zorganizować przebieg wyprawy - planowana trasa powinna być bardzo dobrze znana. Zimowe spływy kajakowe to przede wszystkim konieczność zaopatrzenia się w niezbędny ekwipunek. Każdy uczestnik tego rodzaju spływu powinien wziąć ze sobą kamizelkę asekuracyjną, suche ubrania, nieprzemakalny fartuch, i tym podobne. Zimowe kajakowanie to z całą pewnością doskonały pomysł na połączenie aktywność fizycznej z podziwianiem przepięknych widoków. Rześkie, mroźne powietrze doskonale wpływa na nasz organizm, zwłaszcza w trakcie zimy, kiedy nasza aktywność fizyczna jest zdecydowanie obniżona.
Organizowane są zarówno jednodniowe, jak i weekendowe spływy kajakowe. Oferta jest różnorodna, a tym samym bardzo ciekawa.


Autor: BazylKajakTeam

  • Inne informacje:


Brak komentarzy

Waszym zdaniem:

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników.
Portal Świat Scrabble nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.