Strona główna
O nas
Dojazd
Kontakt
Rezerwacje
Catering na spływy

Trasy
Transport kajaków
Imprezy firmowe
Baza noclegowa
Pola namiotowe
Dekalog kajakarza
Informacje o sprzęcie

Nasze albumy

Polityka prywatności
Przydatne adresy


Szlaki kajakowe

Pojezierze Wałeckie pełne jest pięknych szlaków kajakowych, które zyskują z każdym rokiem coraz większą popularność. Pojezierze Wałeckie posiada rozwiniętą sieć rzeczną sprzyjającą turystyce kajakowej. Piękno krajobrazu raz czysta woda jest najważniejszym czynnikiem zachęcającym do organizowania spływów kajakowych. Nasza firma zajmuje się organizacją spływów na szlakach takich jak:

- Piława - jest długa na prawie 80km, jako jedna z wielu zasila nurt Gwdy od jeziora Komorza do Dobrzycy. Czas spływu to ok. 4-6 dni.

- Dobrzyca - jej długość wynosi 60km, przy średniej szerokości 6,5m. Dopływ Piławy, od Machlin do Dobrzycy. Cały szlak Dobrzycy pokonujemy w 3-4 dni. Jest to równie ciekawa, co trudna rzeka.

- Rurzyca - im. Jana Pawła II. Rzeka mierzy długość 25 km. Czas spływu 1 dzień. Rozkładając trasę na 2 dni, podziwiać można piękno przyrody, a w wolnych chwilach łowić ryby w którymś z 6 jezior. Dopływ Gwdy od Trzebieszek do Krupska.

- Cieszynka - jej długość całkowita wynosi 25km. Od wsi Mielęcin do rzeki Płocicznej. W zatokach rzeki trafiamy na głęboczki sięgające 1,5m. Czas spływu od 1 do 2 dni.

- Gwda - jest największą rzeką w regionie, swoim środkowym odcinkiem przepływa przez Pojezierze Wałeckie. Długość rzeki wynosi 145 km. Szlak prowadzi od jeziora Wielimie do Ujścia. Czas spływu 6-7 dni.

- Płytnica - dopływ Gwdy od Sypniewa do Płytnicy. Szlak pokonamy w czasie 2-3 dni. Szlak trudny.

- Piławka - rozciąga się od jeziora Bytyń do rzeki Dobrzyca. Czas przepłynięcia to 2-3 dni. Szlak uciążliwy.

- Głomia - dopływ Gwdy. Szlak prowadzi od jeziora Złotowskiego do Dobrzyca. Czas na spływ 2-3 dni. Szlak uciążliwy.

Dla zainteresowanych innymi rzekami jesteśmy w stanie przewieźć sprzęt na inną rzekę. W tym temacie zapraszamy do kontaktu z nami.

Zobacz dokładne opisy szlaków kajakowychspływy kajakoweSzukaj firmę Pojezierze Wałeckie


  • Wybrane zdjęcia


  • Godne polecenia